В сфері реалізації аграрного бізнесу дуже важливим етапом є перевезення зерна. Для цього дуже важливо правильно обрати зерновоз напівпричіп, який забезпечить максимальні показники швидкості та ефективності під час його транспортування. Якщо врахувати абсолютно всі критерії, це дасть можливість зберегти високі показники якості зерна та не пошкодити його під час транспортування.
Зерновоз напівпричіп: основні критерії правильного вибору
При потребі придбати зерновоз напівпричіп в першу чергу варто керуватися ключовими критеріями, які допоможуть здійснити правильний вибір. Серед них можна виділити наступні:
- вантажопідйомність та об’єм;
- матеріал кузова;
- тип кузова;
- підвіска та шасі;
- система завантаження та розвантаження.
В першу чергу, при виборі представленого елементу варто звертати увагу на вантажопідйомність. Це потрібно враховувати для того, щоб уникнути пошкодження техніки та її суттєвого перенавантаження. В залежності від того, які будуть перевозитися об’єми зерна, потрібно обирати правильний розмір зерновозу. В основному для того, щоб реалізувати ефективний процес транспортування, варто звертати увагу в сторону моделей об’ємом на 30-60 м3.
Не менш важливо звертати увагу на метал, з якого виготовлено кузов. Тут можливі такі варіанти, як сталь та алюміній. Кузови, які виготовлені зі сталі, мають високі показники міцності, тому їх можна застосовувати для транспортування досить важких об’єктів, але сама сталь може підпадати під процеси корозії. Якщо ж брати до уваги саме алюмінієвий кузов, то він більш стійкий до процесу корозії, має невелику вагу, забезпечує досить високі показники вантажопідйомності.
По типу кузова можна обрати тентований або самоскидний зерновоз напівпричіп. Самоскидний варіант є вдалим вибором у тому випадку, якщо є потреба у максимально швидкому розвантаженні зерна. Це пов’язано з можливістю нахилення кузова. Якщо є потреба здійснити захист зерна від впливу атмосферних опадів, то краще обирати тентований варіант.
Окремої уваги заслуговує система завантаження та розвантаження зерна, яка застосовується у пристрої. Особливість заднього розвантаження полягає в тому, що воно ідеально підходить для максимально швидкого вивантаження зерна та при необхідності роботи з великими обсягами. Гнучкість у розміщенні зернової культури можна забезпечити за рахунок бокового розвантаження. Якщо є потреба у здійсненні контрольованого розвантаження, то потрібно переглянути наявність такого елемента, як Аугер.
Для зменшення вібрацій під час переміщення важливо подбати про наявність підвіски. У подальшому це буде відображатися на показниках цілісності зернової культури під час транспортування. Надійність та високу стабільність забезпечує міцне шасі, що дозволить одночасно перевозити досить великі об’єми зерна. При цьому не менш важливо звертати увагу на наявність додаткових функцій, що відобразиться на використанні зерновоза напівпричепа.